Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Bieganie czy spacerowanie?

Bieganie czy spacerowanie?


To najłatwiejsza forma ruchu. Nic nie jest nam potrzebne aby zacząć spacerować, ani jakakolwiek technika, ani specjalistyczny sprzęt, no może jedynie wygodne buty. Z pewnością wielu z Was kojarzy spacerowanie z podeszłym wiekiem i niedzielną popołudniową porą. Fakt, spacer to idealna aktywność dla starszych ludzi. Dla młodych jest to zbyt małe obciążenie, aby dojść do konkretnych wyników (np. schudnięcie).

Nowe trendy wpoiły się jednak w czynność spacerowania – nornic walking – maszerowanie ze specjalistycznymi kijkami, co wzmaga nasze maszerowanie o 40 proc. Jak w przypadku jakiegokolwiek treningu regularność to podstawa pl.wikipedia.org. Przynajmniej 3 razy w tygodniu trzeba poświęcić czas na spacer. Cyrkulacja powietrza w organizmie jest bardzo ważna podczas spacerowania. Należy wykonywać głębokie oddechy, uaktywniające przeponę, co usprawnia układ oddechowy i lepiej dotlenia nasz organizm.

Spacer to idealna forma dla kobiet. Jak doświadczenia wykazały spacerowanie ochrania panie przed chorobami serca (zmniejsza ryzyko ich wystąpienia o ile poświęcamy spacerowaniu około 1 godzinny dziennie). Mężczyźni natomiast potrzebują intensywniejszego wysiłku https://pl.wikipedia.org/wiki/Wegetarianizm.

Lepsze bieganie czy spacerowanie?

Jak każdy regularny wysiłek fizyczny, również bieganie przysporzy samych plusów naszej kondycji i zdrowiu. Ogromnym pozytywem jest stymulacja spalania tłuszczu, a co za tym idzie wyzbycie się nadwagi i otyłości lub uniemożliwienie do jej powstania.

Co więcej, biegając wzmacniamy serce, usprawniamy pracę płuc i krwiobiegu. Ponadto kształtujemy sylwetkę. Ludzie „wkręceni” w bieganie stronią od alkoholu i używek, skupiają się na zdrowym odżywianiu, lepiej śpią. Bieganie polecane jest osobom, którym towarzyszy w ciągu dnia stres pl.wikipedia.org. To podobnie jak spacerowanie, tani i pożyteczny sport.

Wszyscy z pewnością zgodzą się, że bieganie jest trochę bardziej wymagający niż bieganie. Trzeba być ostrożnym, aby się nie przeforsować, jeżeli: mamy powyżej 50 lat, do tej pory uprawianie sportów szło nam opornie albo wręcz nie byliśmy aktywni w ogóle, wypalamy więcej niż paczkę papierosów dziennie oraz jeśli mamy nadwagę.

Podsumowując, im wcześniej podejmiemy aktywność fizyczna, niezależnie czy będzie to bieganie czy spacerowanie, tym lepiej. W każdym wieku umiarkowana aktywność jest koniczna aby czuć się lepiej, młodziej oraz powstrzymać procesy starzenia.

Rate this post