Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Black Latte z węglem aktywnym na odchudzanie – hit czy kit?

Black Latte z węglem aktywnym na odchudzanie – hit czy kit?


Co roku na rynku suplementów dietetycznych pojawiają się nowe hity. Tak więc przerobiliśmy już preparaty z Garcinia Cambogia, Zieloną Kawą czy Ketonem Malinowym. W tym roku naszą ciekawość pobudza czarna kawa latte z węglem aktywnym. Sprawdźmy czy warto ulec modzie i rozpocząć odchudzanie z black latte.

Węgiel aktywny – co to jest?

Węgiel aktywny to jedna z najbardziej znanych substancji o właściwościach absorbujących. To znaczy, że jest on adsorbentem i może pochłaniać inne substancje https://academic.oup.com/ajcn/article/91/1/73/4597200. Węgiel aktywny jest często stosowany w gospodarstwach domowych do leczenia zatruć pokarmowych czy detoksykacji organizmu (pochłania toksyny). 

W ostatnim czasie Instagram został zdominowany przez tag #charcoallatte, czyli kawa z węglem, która nie tylko pobudza i poprawia samopoczucie, ale równiez oczyszcza organizm. 

Czy warto przerzucić się na #charcoallatte  i zaprzestać picia zwykłej kawy?

Nasz ekspert, dietetyk Malwina Kłos odpowiedziała na to pytanie i poleca picie kawy z węglem aktywnym, jednak tylko przez określony czas. “Czarna kawa to skuteczny detoksykant, a każda osoba powinna regularnie dbać o właściwe oczyszczanie organizmu https://pl.wikipedia.org/wiki/Od%C5%BCywianie. Możemy ją pić sporadycznie, np. po weekendowej imprezie, w sytuacjach wzmożonego kontaktu z toksynami lub pokusić się o dłuższą kurację. Pamiętajmy jednak, że nie powinnismy wprowadzać czarnej kawy z węglem na stałe do swojej diety, ponieważ węgiel aktywny może pochłaniać również cenne witaminy i enzymy.”

Jak przygotować black latte (#charcoallatte) w domu?

Oczywiście możemy kupić w Internecie gotowe mieszkanki, jednak ich cena nie należy do najniższych. Od czasu do czasu możemy pokusić się o przygotowanie kawy z węglem samodzielnie w domu. Poniżej przepis:

Składniki:

  • Szklanka mleka migdałowego lub kokosowego
  • Tabletki z węglem aktywnym
  • Wedle uznania: miód, wanilia lub cynamon

Przygotowanie:

Podgrzej mleko migdałowe lub kokosowe (ok. 250 ml). Przygotuj ⅓ szklankę wody i rozpuść w niej 1 tabletkę węgla aktywnego. Następnie wlej rozpuszczony węgiel do mleka i dokładnie wymieszaj. możesz też dodać miód, wanilię lub cynamon.  Uwaga: nie pij black latte podczas posiłków. 

Rate this post