Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Choroby zakaźne – wścieklizna

Choroby zakaźne – wścieklizna


Choroby zakaźne

Szczególną i najbardziej znaną chorobą zakaźną, jest oczywiście wścieklizna, która jest chorobą wirusową. Wścieklizna zapoczątkowuje zapalenie mózgu, ale w konsekwencji może doprowadzić nawet do śmierci człowieka. W jaki sposób można się zarazić? Przede wszystkim za pomocą kontaktu z chorym zwierzątkiem, w taki sposób, że ślina zwierzęcia dostanie się do krwi człowieka. Chore zwierze posiada w ślinie bardzo dużo wirusów i bakterii, które w krwi człowieka mogą się szybko i gwałtownie rozprzestrzeniać.

Z tego względu tak ważne jest to, abyśmy pamiętali o szczepieniu zwierząt, które także muszą być co jakiś czas, regularnie badane pl.wikipedia.org. Tak naprawdę szczepienie, to obowiązek każdego człowieka, który posiada w domu jakiekolwiek zwierze. Zwykle zwierze, które posiadamy w domu, może zachorować tylko i wyłącznie poprzez kontakt z innym zwierzęciem, zwykle dzikim.

Czym charakteryzuje się wścieklizna?

Przede wszystkim odczuwasz ogromny niechęć do wody, masz zmiany nastroju, jesteś rozbity, nic ci się nie chce, jesteś agresywny, może towarzyszyć ci gorączka, i totalne osłabienie organizmu. Śmierć człowieka chorego na wściekliznę przychodzi bardzo szybko, ponieważ w ciągu kilku dni , zaledwie. Dlatego pamiętajmy o tym, aby szczepić nasze domowe zwierzęta, szczególnie koty i psy. Jeżeli rozpoznasz objawy wścieklizny, to wiedz, że musisz jak najszybciej udać się do lekarza, aby się zaszczepić.

Jak przeciwdziałać wściekliźnie?

Przede wszystkim unikać kontaktu z dzikimi zwierzętami, które dostrzegamy w lesie, bądź w innym miejscu. Warto wiedzieć, że takie zwierzęta, boją się ludzi, dlatego łatwo je rozpoznać. Z tego względu my nie podchodźmy do nich, i broń Boże nie dotykajmy ich pl.wikipedia.org. Jednak jeśli dojdzie do takiej sytuacji, ze zostaliśmy pogryzieni przez dzikie zwierze, to krew,która się pojawia, musi całkowicie wyciec z rany, dlaczego? Ponieważ w ten sposób, może wyciec wraz z wirusem dostałym się do krwi. Później oczywiście, jak to robimy w innych przypadkach, należy przede wszystkim zmyć ranę wodą utlenioną, i udać się do lekarza, w celu zaszczepienia. Z kolei swojego psa zaszczepić u weterynarza, w razie potrzeby, w celu jakiegokolwiek przebadania.

Rate this post