Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Ćwiczenia na problematyczne partie ciała

Ćwiczenia na problematyczne partie ciała


Trzy problemy prawie każdej kobiety – brzuch, uda i pośladki. Badania wskazują, że aż 85% kobiet  nie jest zadowolona ze swojego ciała, a szczególne z wymienionych wcześniej partii. Wiemy jednak, jak pomóc Wam w osiągnięciu wymarzonego brzucha, ud czy pośladków.  

Ćwiczenia na smukłe uda

Ach, któż by nie chciał, aby ćwiczenia były przyjemne, mało męczące i szybko przynosiły efekty. Aby móc pochwalić się szczupłymi i smukłymi udami nie trzeba katować się skomplikowanymi ćwiczeniami, tak naprawdę, aby osiągnąć zamierzony efekt wystarczy ćwiczyć systematycznie i dokładnie wykonywać dane ćwiczenia.  Pierwszym, doskonale znanym już z czasów szkoły ćwiczeniem są tzw. nożyce. 

Nożyce wykonujemy w pozycji leżącej. Kładziemy się na plecach, i naprzemiennie machamy uniesionymi i wyprostowanymi nogami.

Następnym ćwiczeniem, jest unoszenie nóg również w pozycji leżącej, tym razem na boku academic.oup.com. Kładziemy się na boku, podpieramy łokciem i powoli unosimy biodra oraz obie wyprostowane nogi, opierając się na stopach. Potem  powtarzamy to ćwiczenie także na drugim boku.

Teraz czas na małe ćwiczenie, wzmacniające wewnętrza stronę ud, do którego potrzebna nam będzie poduszka. Ćwiczenie wykonujemy w pozycji siedzącej.  Mocno ściskając poduszkę, przytrzymujemy ją tak ok 5 sekund, a potem rozluźniamy mięśnie.

woman in sports bra stretching on the beach

Proste ćwiczenia na płaski brzuch

Tak samo jak w przypadku ud, ćwiczenia należy wykonywać regularnie, najlepiej co drugi dzień jaki.  Niezastąpionym ćwiczeniem na ukształtowanie pięknego, płaskiego brzucha są tzw. „brzuszki”.  Ćwiczenie jest proste i jakże skuteczne, pamiętajmy tylko, aby nie nadwyrężać  się i robić sobie małe przerwy. 

Równie dobrym ćwiczeniem na nasz brzuch będzie trening ABT. Trening ten, polega na rytmicznych ćwiczeniach przy muzyce, wzmacnia i kształtuje nie tylko brzuch, ale też uda i pośladki. Nie ma ograniczeń wiekowych i jest bardzo przyjemnym ćwiczeniem https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta_Montignaca.

Jędrne pośladki – ćwiczenia

Przy tej partii ciała trening trzeba wykonywać częściej –  od 3 do 6 razy w tygodniu. Zaczynamy od łatwiejszych ćwiczeń, z czasem przechodząc do trudniejszych.  Stajemy w rozkroku na szerokości bioder, plecy proste i wykonujemy przysiad tak, aby pomiędzy udami a łydkami pojawił się kąt prosty.

Ćwiczenie to powtarzamy kilka razy, robiąc sobie krótkie przerwy. Potem zaczynamy kolejną serię. (wykonujemy ok 4 serii).

Rate this post