Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Dieta dukana – wady i zalety

Dieta dukana – wady i zalety


Dieta dukana ma swoje wady i zalety. Musimy, jednak zdawać sobie sprawę, że zanim zdecydujemy się na stosowanie jakiejkolwiek diety, potrzebne jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Nie ma diety w jakiej nie jesteśmy w stanie ograniczyć ilości, czy rodzajów spożywanych produktów. Z tego powodu wiele osób nie jest w stanie wytrwać w stosowaniu danej diety. W przypadku wielu diet mamy poczucie głodu, gdyż ograniczają nas one przede wszystkim w ilości spożywanych produktów. Plusem diety dukana jest to, że pożywienie jakie ona dopuszcza jest smaczne, a dodatkowo nie musimy martwić się, że będziemy chodzili z pustym żołądkiem. W ten sposób dieta może być stosowana przez osoby, które intensywnie pracują. Dodatkowo stosując tą dietę oprócz samej utraty wagi możemy sprawić, że nasza sylwetka będzie się ładnie prezentować. W przypadku wielu diet szybka utrata wagi prowadzi do tworzenia się nieidealnej sylwetki ciała. Wadami diety jest jej intensywność. Z tego powodu możemy na początku jej stosowania odczuwać zmęczenie, czy inne dolegliwości, jak choćby ospałość. Jak w każdej diecie w pierwszych dniach czeka nas lekkie uczucie głodu, a także mogą pojawić się zaparcia, ale te efekty szybko przechodzą po kilku dniach.

Dieta Dukana – zalety:

Każda dieta oprócz licznych wad posiada równie liczne zalety. Musimy zawsze zdawać sobie sprawę, że nie ma diety cud. Każda dieta jest oparta na pewnych założeniach ogólnych i jeśli chcemy mieć pewność, że może być ona w naszym przypadku skuteczna warto jest skorzystać z porad dietetyka. Nie możemy również uniknąć badań lekarskich, które wskażą nam, czy nie cierpimy na choroby jakie mogą całkowicie wykluczać możliwość stosowania danej diety. Z takimi badaniami, zwłaszcza krwi, możemy udać się do dietetyka, który ulaży dla nas dietę. Okazać się może, że idealną dla nas dietą może być dieta proteinowa. Jest to popularna dieta zwana dietą dukana. Stworzona przez francuskiego lekarza daje bardzo szybkie efekty nawet u osób jakie borykają się z poważną otyłością. Musimy, jednak brać pod uwagę, że jest to dieta bardzo surowa, której wymaganiom nie jest łatwo sprostać. Skrupulatne liczenie kalorii, a także spożywanie tylko wybranych produktów żywnościowych może nie być dla każdego łatwe. Plusem diety dukana jest to, że spożywane w niej produkty są smaczne. W stosunku do wielu innych diet nie musimy się martwić o to, że w ciągu dnia będziemy czuli się głodni przy stosowaniu tej diety, co jest minusem wielu innych diet.

Kto nie powinien stosować diety Dukana?

Nie zawsze dieta może być przez nas stosowana. Z jednej strony możemy mieć pewne predyspozycje genetyczne jakie sprawiają, że pewnych diet powinniśmy unikać. Z drugiej strony możemy wykonywać takie rodzaje pracy, czy chorować na choroby, które wykluczają możliwość stosowania diet pewnego rodzaju. Zanim zdecydujemy się na diety, jak choćby popularna dieta Dukana powinniśmy wykonać niezbędne badania. Z wielu schorzeń możemy nie zdawać sobie sprawy, więc poprzez badania możemy dowiedzieć się, że one występują. Przy stosowaniu diety Dukana istnieją, jednak pewne grupy jakie nie powinny w ogóle stosować tej diety. Jest to bardzo intensywna dieta, więc powinny jej unikać osoby w starszym wieku. Nie powinny jej kategorycznie stosować kobiety, które znajdują się w ciąży. Podobnie matki karmiące powinny wystrzegać się stosowania tej diety. Generalnie zaraz po porodzie kobiety powinny unikać stosowania diet. Dieta Dukana nie powinna być również stosowana przez osoby młode, czyli nastolatków w okresie intensywnego rozwoju. W pewnych schorzeń dieta ta nie jest groźna. Nie powinny jej, jednak stosować osoby jakie cierpią kwasicę metaboliczną www.ncbi.nlm.nih.gov. W przypadku osób z nadciśnieniem, czy problemami z ciśnieniem stosowanie diety winno kontrolowane przez lekarza.

Nie ma takiej diety jaka dała by nam stu procentowane gwarancje, że nic nie stanie się złego z naszym organizmem podczas jej stosowania. Każdy organizm jest różny a diety jakie możemy spotkać w różnego rodzaju poradnikach przygotowywane są ogólnie, a nie dla każdego człowieka z osobna. Gdy podejmujemy się stosowania jakiejś diety zawsze powinniśmy być pewni, że nie mamy poważnych schorzeń. Ważne jest również by dokładnie zbadać krew, czy ciśnienie. W ten sposób możemy być pewni jakich składników w naszym organizmie może brakować, czyli w diecie nie powinniśmy z nich rezygnować. Każda dieta zakłada, że rezygnujemy z pewnych składników odżywczych. W sytuacji ich niedoboru, może to powodować, że nasz organizm nie będzie funkcjonował normalnie. Dodatkowo w genach mamy zapisane pewne predyspozycje jakie mogą pododawać niepożądane skutki podczas stosowania pewnych diet. Dieta Dukana jaka jest obecnie bardzo popularna ma za zadanie dostarczać naszemu organizmowi przede wszystkim odpowiedniej ilości białka, czyli protein. Popularność tej diety sprawia, że jest ona coraz lepiej zbadana, czyli możemy również zapoznać się z niepożądanymi skutkami jakie mogą pojawić się podczas jej stosowania.

Jeśli chcemy stosować jakąkolwiek dietę musimy brać pod uwagę nasz stan zdrowia. Nie każda dieta jest na tyle zbilansowana, że jest w stanie być odpowiednia dla osób, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia. Obecnie jedną z popularnych rodzajów diet jest tak zwana dieta Dukana. Stworzona przez francuskiego lekarza dieta jest oparta przede wszystkim na dostarczaniu do organizmu protein, czy białek. Mogliśmy w przypadku tej diety spotykać się z opiniami, że jest ona niezdrowa, czyli może powodować różnego rodzaju schorzenia. Musimy zdawać sobie sprawę, że każdy rodzaj diety może być dla nas niezdrowy. Każdy organizm jest w stanie w inny sposób reagować na stosowanie diety, czyli nie dostarczanie wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Sam proces szybkiego tracenia na wadze może prowadzić do problemów z krążeniem, czy ciśnieniem. Gdy stosujemy dietę dukana dobrze jest poczytać informacje o tym jakie mogą być niepożądane zachowania naszego organizmu. Gdy takie zobaczymy powinniśmy udać się do lekarza. Generalnie przy każdym rodzaju diety powinniśmy wykonywać regularnie badania lekarskie. W ten sposób możemy mieć pewność, że dieta nie przyniesie nieporządnych skutków jakich nie przerwiemy w odpowiednim momencie.

Rate this post