Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Gainery na masę

Gainery na masę


Wśród licznych osób, które mają do czynienia z odżywkami panuje wiele przesądów dotyczących wieku, w którym można zacząć brać odżywki. Prawda jest jednak taka, że już niemowlakom podawane są odżywki w postaci białka czy węglowodanów.

W szczególności rodzice, których dzieci zaczynają trenować na siłowniach, obawiają, się że kupowane przez nich koncentraty mogą być groźne. Odżywki mylnie więc są brane za sterydy, a to przecież dwie zupełnie inne rzeczy. To, na co w szczególności należy zwrócić uwagę, to skład każdej odżywki. Wybierając na przykład gainery należy zobaczyć czy nie zawierają one żadnych składników, które mogą być szkodliwe dla jeszcze młodego wieku.

W większości przypadków odżywki nie są groźne, zaleca się jednak, żeby przyjmować je od 16 roku życia wzwyż, zwłaszcza w przypadku kreatyny. Młody organizm przed 16 rokiem życia nie potrzebuje żadnych dodatkowych wspomagaczy. Szczególnie trzeba uważać także z odżywkami, które zawierają testosteron. Nie powinno się przyjmować takich preparatów w okresie dojrzewania.

Czym są mass gainery?

Mass gainery składają się z białka oraz węglowodanów. To połączenie musi być naprawdę dobre, żeby przyniosło pożądane rezultaty w trakcie suplementacji, dlatego trzeba zwrócić uwagę na skład każdej odżywki chocolate slim.

Badając skład białka warto wybierać jedynie takie preparaty, które posiadają najwięcej pokładów serwatki. Jest to najczystszy izolat białka, jednakże również przez to najdroższy. Bardzo często też informacje dotyczące składu odżywki nie są podawane w procentach, dlatego warto dokopać się na stronie producenta do takich informacji lub zadzwonić w tym celu i poprosić o podanie składu procentowego ten.

W przypadku węglowodanów nie należy kupować odżywek, które zawierają glukozę oraz fruktozę. Powodują one szybki przyrost tkanki tłuszczowej, co przecież przy ćwiczeniach nie jest pożądanym efektem. Odżywki nie powinny także zawierać żadnych tłuszczów w swoim składzie. Preparaty zawierające duży procent złożonych węglowodanów są najlepsze, dlatego nie warto kupować takich, w których składzie w większości znajdują się węglowodany proste.

Rate this post