Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Odżywki Białkowe

Odżywki Białkowe


Sportowcy są specjalną grupą odbiorców odżywek, ponieważ potrzebują dostarczenia do organizmu jak największej ilości składników energetycznych bez zbędnego balastu. Odżywki obecne są przyjmowane przez trudniących się wieloma odmianami sportów, począwszy od sportów walki, a skończywszy nawet na zawodnikach grających w piłkę nożną.

Najbardziej wartościowe dla wszelkiej maści sportowców są więc odżywki dostarczające substancje odżywcze i energetyczne. W zależności jednak od uprawianego sportu, dobiera się konkretne odmiany odżywek, które mogą dostarczać potrzebne substancje w ściśle określonych ilościach.

Rodzaje odżywek białkowych

Tak więc obok ogólnych preparatów dla sportowców, takich jak odżywki węglowodanowe, białkowe, witaminowe czy mineralne, występują kompleksowe odżywki węglowodanowo-witaminowe, węglowodanowo-białkowe, a nawet też i węglowodanowo-mineralno-witaminowe pl.wikipedia.org. W sprzedaży dostępne są również powyżej wymienione odżywki, które zawierają dodatkowo hydrolizaty białkowe, wolne aminokwasy, czy też nawet i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, czy też takie, które jak Animal Pump powodują powstanie „pompy” mięśniowej.

Odżywki białkowe – o czym pamiętać

Wiele młodych osób, które zaczynają swoją przygodę z wizytami na siłowni czy też z kulturystyką, jest żywo zainteresowanych tematem odżywek. Należy jednak pamiętać o tym, żeby kupując odżywki dokładnie zbadać ich skład i dobrać je pod kątem realizowanego treningu. Nie można także zapomnieć o zbilansowanej diecie pokarmowej, ponieważ samymi odżywkami wszystkiego się nie załatwi.

Dlatego warto kupować najlepszej jakości preparaty. Niesprawdzonych suplementów nie kupujmy nigdy w dużych porcjach – warto najpierw zaopatrzyć się w mniejszą paczkę i zobaczyć efekty. Na początek też można zrezygnować z mieszanek na korzyść na przykład stuprocentowych czystych odżywek białkowych (z serwatki, soi lub pszenicy) pl.wikipedia.org.

Trzeba także zawsze zwracać uwagę na procent zawartości tłuszczu – im mniej, tym lepiej. W najlepszym przypadku odżywki nie powinny w ogóle zawierać tłuszczów. Decydując się na preparaty typu mass gainer warto wybierać tylko takie, które mają w składzie złożone węglowodany, ale nigdy nie zawierają fruktozy czy glukozy.

Rate this post