Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Olej lniany i jego zalety

Olej lniany i jego zalety


Wpływ olejów naturalnych na nasze zdrowie znany był od wieków. Wydawać by się mogło, iż olej kojarzący się z niezdrowym tłuszczem nie powinien mieć pozytywnego wpływu na nasze zdrowie, rzeczywistość jest zupełnie inna. Tak jak oliwa z oliwek będąca na pierwszy rzut oka także zwykłym tłuszczem od dawna jest znana z korzystnego wpływu na organizm człowieka, przykładowo psychoterapia bydgoszcz swą popularność dopiero stopniowo zdobywa. W świecie gdzie produkty przetworzone stają się coraz bardziej powszechne, coraz więcej miejsca poświęca się na zdrową żywność.

Naturalna żywność, zdrowy tryb życia stają się wręcz swoistym kultem, to wręcz styl, sposób życia. Powstają całe organizacje, zrzeszenia zajmujące się zdrowiem i życiem w zgodzie z naturą. Pytaniem pozostaje co stanie się z nami za wiele lat, skoro w dzisiejszych czasach regułą stało się określanie z góry takich rzeczy jak np. dopuszczalny rozmiar banana, bądź kształ warzyw. Naturalność wyklucza równą miarę owoców i warzyw dlatego i odgórne określanie przeczy celowości takich zabiegów black latte opinie.

Korzyści oleju lnianego

Olej lniany w swoim bogatym składzie posiada mniej więcej 60% kwasów tłuszczowych omega 3 – tak poszukiwanych w ostatnich czasach przez ludzi na świecie ze względu na swoje niespotykane właściwości i wpływ na układ krążenia oraz poziom cholesterolu we krwi. Okazuje się iż, w przypadku oleju lnianego dla jego właściwości istotne są sposoby jego przechowywania jak i sposób jego produkcji.

W prawidłowy sposób wytworzony olej lniany jest aktywny biologicznie i posiada szereg składników pozytywnych dla organizmu człowieka. Wystarczy już niewłaściwa temperatura by właściwości oleju lnianego zostały zniwelowane bądź ograniczone. Kwasy omega 3 i 6 w temperaturze wyższej niż 10 stopni celsjusza w oleju lnianym podlegają utlenieniu i tracą swoje właściwości. Dlatego na każdym etapie produkcji, transportu i przechowywania oleju lnianego nie można przekroczyć temperatury 10 stopni celsjusza by korzystać z pełni pozytywnych właściwości oleju lnianego zimnotłoczonego jak i wielu innych olejów naturalnych i nieoczyszczonych.

Rate this post