Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Opryszczka i choroby wywołane wirusem opryszczki

Opryszczka i choroby wywołane wirusem opryszczki


Wirus HSV-1 – objawy

Opryszczka wargowa ujawnia się jako liczne pęcherzyki zapalne tworzące skupiska w obrębie błony śluzowej, jamy ustnej oraz warg. Pęcherze początkowo wypełnione są treścią surowiczą, później ropną a na końcu zamieniają się w strupy. Zwykle przed pojawieniem się opryszczki w miejscach w których pojawią się bąble można zaobserwować piekące oraz bolesne zaczerwienienia. Wykwity opryszczkowe pojawiają się zwykle podczas osłabienia organizmu, przed inną chorobą, lub po opalaniu. U kobiet pojawienie się opryszczki może mieć z wiązek z cyklem miesiączkowym. Zakażenie wirusem może również wywoływać stany gorączkowe. Zwykle objawy opryszczki ustępują po okołu 10 dniach.

W jamie ustne pojawiają się delikatne pęcherze które po czasie zwykle pękają pozostawiając bolesne rany.

Jest to niezwykle groźna choroba która w nieleczonych przypadkach zwykle kończy się śmiercią. Osoby którym udaje się wyleczyć zwykle zmagają się z trwałymi zaburzeniami neurologicznymi oraz psychicznymi. Opryszczkowe zapalenie opon mózgowych początkowo objawia się wysoką gorączką oraz bólami głowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Morfologia_bakterii. W końcowym stadium choroby może dojść do śpiączki.

Wirus HSV-2 – objawy

Opryszczka narządów płciowych jest chorobą przenoszoną drogą płciową więc objawia się zwykle u dorosłych.

U mężczyzn wywołuje wystąpienie pęcherzyków w okolicy żołędzia oraz napletka, czasem wywołuje również zmiany w cewce moczowej co prowadzi do uniemożliwienia oddawania moczu. U kobiet choroba zajmuje wargi sromowe, pochwę, krocze a niekiedy uda oraz pośladki http://ptfarm.pl/pub/File/Farmacja%20Polska/2009/9/10%20%20Farmakoterapia%20luszczycy.pdf. Powikłaniem choroby może być również opryszczkowe zapalenie opon mózgowych.

Zakażenie noworodków jest skutkiem zakażenia wirusem HSV-2 dróg rodnych kobiety. Skutkiem mogą być niegroźne zmiany pęcherzykowe na skórze ale również zapalenie opon mózgowych prowadzące do śmierci. U kobiet u których stwierdzono wirusa HSV-2 zalecenia się poród poprzez wykonanie cesarskiego cięcia.

Rate this post