Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Przyczyny nadwagi

Przyczyny nadwagi


Symptomy nadwagi

Nadwaga to zmora wielu z nas. Diagnozuje się ją u osób, których współczynnik masy ciała jest większy niż 25,00 a mniejszy niż 30,00, po którym stwierdzana jest już otyłość. Oczywistym symptomem nadwagi jest widocznie zwiększona masa ciała. U innych osób, tłuszczyk odkłada się w odmiennych miejscach, lecz najczęściej jest to brzuch, biodra, ewentualnie pośladki. Zlokalizowanie tłuszcz w okolicach brzucha jest nie tylko mało atrakcyjne, ale również niebezpieczne, ponieważ złogi tłuszczowe oklejają tu najważniejsze organy ciała, doprowadzając do zaburzeń ich funkcjonowania. Uciążliwość jest przy tym męcząca, gdyż odbiera siły witalne i nieraz dodatkowo pogarsza samopoczucie. Żeby jednak móc się jej przeciwstawić, należy najpierw poznać przyczyny nadwagi.

Sprawdź suplement na odchudzanie – Chocolate Slim

Podstawowe przyczyny nadwagi

Najprostszą odpowiedzią byłoby tu stwierdzenie, że główną przyczyną nadwagi jest obżarstwo https://pl.wikipedia.org/wiki/Apetyt. Niemniej jednak, trzeba przy tym znaleźć przyczyny prowadzące do nadmiernego apetytu. Oczywiście, są ludzie, którzy po prostu lubią jeść, lecz wbrew pozorom, nie tylko oni cierpią na nadwagę. Choć brzmi to dość zaskakująco, przyczyną nadwagi może być niedożywienie. Brak odpowiednio dobranych składników odżywczych powoduje, że odczuwamy głód nawet, jeśli dużo zjemy. Dostarczając organizmowi nieprawidłowych substancji powodujemy odkładanie się tłuszczu, lecz nie odżywiamy komórek tak, jak należy.

Nadwaga to też efekt siedzącego trybu życia i złych nawyków. Brak czasu na gotowanie, żywienie się gotowymi potrawami, brak ruchu – to wszystko sprzyja przybywaniu kilogramów. Ponadto, nieprawidłowe działanie układu hormonalnego może zaburzać uczucie sytości i skłaniać nas do objadania się. Poza tym, za nadwagę jest tez odpowiedzialny stres, który część z nas zachęca do sięgania po słodycze. Powodem nadwagi jest też nieprawidłowy, zbyt wolny metabolizm, a niejednokrotnie odpowiadają za nią choroby i przyjmowane leki zatrzymujące wodę w organizmie. Jest jeszcze wiele innych zjawisk prowadzących do tycia, a żeby poznać je wszystkie, można poszukać informacji w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „nadwaga przyczyny”.

Inne przyczyny otyłości

Jeżeli chodzi o przyczyny otyłości, czyli ogólnie przyjętej jednostki chorobowej charakteryzującej się współczynnikiem masy ciała przekraczającym 30,00, to są one nieco bardziej zróżnicowane keto guru gdzie kupic. Przy lżejszych formach, czyli otyłości, w której wskaźnik masy ciała obliczany na podstawie wagi i wzrostu wynosi 30,00-34,99 nadmierna waga jest zwykle powodowana spożywaniem zbyt dużej ilości kalorii w stosunku do liczby tych, które są spalane w ciągu dnia. Jednak poważniejsze fazy choroby takie, jak otyłość kliniczna i skrajna mogą mieć podłoże genetyczne. Istnieje kilka chorób rozwijających się z powodu mutacji genowych i prowadzących do otyłości. Spośród czynników biologicznych wyróżnia się wspomniane przy nadwadze choroby, głównie niektórych gruczołów. Dodatkowo, na otyłość mogą wpływać po prostu zła nawyki żywieniowe, brak ruchu oraz leki, w tym te antydepresyjne czy przeciwlękowe.

Rate this post