Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Przygotuj swoje stopy na lato

Przygotuj swoje stopy na lato


Lato tuż tuż, w najbliższy długi weekend temperatura ma sięgnąć nawet 30 stopni, a zatem czas najwyższy wyjąć z szafy sandały, japonki i odsłonić jedną z najseksowniejszych części naszego ciała – stopy. Jak po długiej zimowej przerwie przywrócić im blask? Przeczytaj nasz krótki poradnik – wystarczy pięć prostych kroków, a Twoje stopy znów będą uwodzić.

Pierwszy krok to złuszczenie zrogowaceń i martwego naskórka. Produkcja nowych komórek odbywa się cały czas w głębszych warstwach naszej skóry. Proces ‘wypychania’ nowej skóry na powierzchnię powoduje złuszczanie starszych warstw. Zimą skóra ulega znacznemu wysuszeniu, przez co ten proces przebiega zbyt wolno. Najlepiej zastosować pod prysznicem peeling z soli i pumeks (koniecznie nowy – lubią się w nim zagnieżdżać bakterie) lub tarkę pl.wikipedia.org.

Po tej prostej operacji przyszedł czas na paznokcie. Koniecznie wyczyść dokładnie wszystko, co zalega za paznokciami – brud może spowodować rozwój grzybów, nie tylko pod paznokciem, ale może również zaatakować całą płytkę. Użyj czystego, ostro zakończonego patyczka do usuwania skórek , a nastęnie wyszoruj paznokcie szczotką. Tępym końcem patyczka, owiniętym cienkim ręcznikiem, przesuń skórki w dół. Po dokładnym osuszeniu posmaruj całe paznokcie olejkiem do skórek.

Jak już wspomnieliśmy, po zimie skóra jest znacznie przesuszona. Spowodowane jest to długimi, gorącymi prysznicami i kąpielami. Lepiej brać krótkie ciepłe kąpiele, co pozwoli odzyskać nawilżenie. Po takim wymoczeniu koniecznie zastosuj głęboko nawilżający krem (nie delikatne, lekkie mleczko) i pozwól mu dobrze się wchłonąć.

Jeśli posiadasz zdolności manualne i wiesz jak zająć się swoimi paznokciami – możesz wykonać pedicure sama. Jednak nic nie zastąpi wizyty u profesjonalisty. Zdarza się bowiem, że nieumiejętne nadanie kształtu przy piłowaniu może prowadzić do różnych schorzeń, jak np. wrastanie paznokcia. Przy wyborze kosmetyczki zwróć uwagę, czy używane przez nią narzędzia sa wysterylizowane, a najlepiej jednorazowe https://pl.wikipedia.org/wiki/Objaw_Nikolskiego. Jeśli nie masz pewności – zapytaj, poproś o pokazanie i wytłumaczenie jakich narzędzi używa się w gabinecie. Pozwoli to uniknąć uciążliwych infekcji grzybicowych czy nawet poważnych chorób skóry.

W upalne dni staraj się nie dopuszczać do zalegania potu ze stóp na obuwiu, co powoduje nieprzyjemny zapach i oczywiście sprzyja rozwojowi bakterii. Noś przewiewne obuwie, wykonane z naturalnych materiałów. Zapytaj w sklepie z obuwiem o wkładki do sandałów, często są one zapachowe. Świetnie dopasowują się do kształtu obuwia i jednocześnie wydzielają przyjemny zapach.

Rate this post