Piękno i zdrowie – polseo.net

Zadbaj o siebie razem z nami. Znajdziesz tu porady od prawdziwych ekspertów. Oto blog, którego potrzebowałaś i który stanie się niezbędny w Twoim codziennym życiu!

Sposoby na rozszerzone pory

Sposoby na rozszerzone pory


Rozszerzone pory są częstą przypadłością, z którą zmagają się kobiety w różnym wieku z typem skóry łojotokowej. Jak radzić sobie z tym uciążliwym problemem i sprawić, by pozwolił o sobie na chwilę zapomnieć?

Rozszerzone pory to bardzo trudna do wyleczenia przypadłość. Można ją zniwelować jedynie okresowo metodą polegającą na systematycznym złuszczaniu naskórka. Współczesna medycyna estetyczna oferuje kilka skutecznych zabiegów ścierających wierzchnią warstwę skóry (mikrodermabrazja, peelingi) pl.wikipedia.org. Dużą popularnością i gwarantowaną skutecznością cieszą się peelingi dermatologiczne, estetyczne.

Na rozszerzone pory świetnie działa np. kwas glikolowy?

Żeby osiągnąć spodziewany efekt, należy wykonać go w serii ? minimum 6 powtórzeń. Kwas nie tylko zwęża pory, ale wycisza skórę i reguluje pracę gruczołów łojowych, które pełnią tutaj kluczową rolę. Skóry łojotokowe ? jak wskazuje sama nazwa ? wydzielają nadmiar łoju, które produkują gruczoły https://pl.wikipedia.org/wiki/Sk%C3%B3ra. Te zaś narażone na tak intensywną pracę rozszerzają się powodując efekt tzw. gąbki. Dlatego tak ważna jest regulacja pracy tych gruczołów, a nie samo załagodzenie powstałego defektu zewnętrznego.

Rate this post